Konverentsi sekretariaat:

Väike-Turu 8, 51013 Tartu
+372 740 4095
secretariat [ät] publicon.ee
www.publicon.ee

Eesti Lastearstide Seltsi XXI kongress toimub 2.–4. juunil 2016 Tallinnas, NO99 teatrimajas (Sakala 3). Kongressi korralduskomiteel on heameel kutsuda kõiki lastearste ja teisi laste heaolu ja tervise eest seisvaid spetsialiste Eesti lastearstide järjekordsele kongressile!

Eesti Lastearstide Selts on saamas 60 aastaseks ja seltsi kongresside ajalugu on pikk. Esimene kongress toimus dr Aleksei Varese juhtimisel 1957. aastal ning eelmine 2013. aasta juunikuus Pärnus ühendatuna Balti lastearstide kongressiga. 

Kongressi programm vältab kolm päeva. Esimesel päeval on traditsiooniliselt plaanis välislektorite loengud ning esmakordselt on kongressil oodatud osalema lasteõed, kellele suunatud programm toimub paralleelselt kongressi põhiprogrammiga 3. juunil.

Eesti Lastearstide Seltsi kongressi peaeesmärgiks on arendada lastearstide kliinilist ja teadustegevust Eestis, kuid samuti on see aeg kohtumisteks ja lõõgastuseks. 


Head lastearstid, lasteõed, lapsevanemad ja kõik teised laste heaolu ja tervise eest seisjad! 

Eesti Lastearstide Seltsi nimel on mul hea meel teid tervitada seltsi järjekordsel XXI kongressil.

Ligi 60 aastat kestnud traditsioon on märk lastearstide ühtekuuluvusest ja soovist end uute teadmistega kursis hoida.  Kongressile on esitatud viimaste aastate rekordarv teese nii teadusuuringutest kui kliinilise töö ja meie laste tervise analüüsidest.

Viimased kaks aastakümmet oleme läbi viinud märkimisväärse arengu pediaatria kõigil erialadel. Võrreldes meie riigi ja oma töö tulemusi teiste Euroopa maadega saame tunda rahuldust. Eesti laste olulisemad tervisenäitajad ja elustandard ei  ole kunagi olnud nii hea.

Tulevikku on aga varjutamas murepilved. Sündide ja lastearstide arv Eestis on järjekindlalt vähenenud. Eesti Haigekassa soovib eriarstiabi koondada nelja keskusesse tagamaks parimat  ravikvaliteeti ja kulutõhusust. Lahendamist vajavad küsimused, kas suudame pakkuda head ja võrdväärset meditsiiniabi kõikidele Eesti lastele − nii elanike ja laste arvult kolmandas Eesti linnas Narvas kui meretagusel Saaremaal ja Hiiumaal − või peab väike riik leidma lisaressursse püstitatud prioriteetide tagamiseks.

Arstide käed on lühikesed ilma õdedeta ja mõeldamatu on laste heaolu ja tervise parandamine peredeta. Esmakordselt on kongressil osalemas lasteõed ja lapsevanemad. Arutlegem koos, kuidas tagada laste ja nende perede heaolu haiglas ja raviprotsessis.

Soovin kõigile sisukaid konverentsipäevi, häid ja eesmärgipõhiseid mõtteid tulevikuks ning toredaid taaskohtumisi.

 

Austusega,

Liis Toome
Eesti Lastearstide Seltsi XXI kongressi president